Sabiedrības vienaldzība…

Cik līdziecietīgi mēs mēdzam būt, ja mums ir grūti?

Mēs katrs piedzīvojam katru dienu, bet tas kā mēs to izjūtam ir atšķirīgi. Mēs varam būt vienā pasākumā, bet izjust to atšķīrīgi. Mēs kopā varam ēst brokastis, bet izgaršot katrs citādāk. Mēs varam būt vienā gultā, bet izjust atšķirīgi.

Mēs visi kopā staigājam pa šo bruģi, pa šo dzīves bruģi, kas katram izmet savu līkumu un pieliek savu padeni kur krist. Bet ko darīt tad, kad liekas ka nav vairs kur krist? Kad dienas slīd daudz lēnāk un mokošāk? Kā mierināt sevi? Vai stāstīt sev par to, kā Āfrikā bērni mirst no bada un Amerikā cieš no vardarbības? Vai tiešām tad paliktu vieglāk, kad apzinātos, ka kādam citam ir grūtāk?

Tev paslīd garām cilvēks, bet tu nejūti, ka viņam ir skumji, vientuļi vai slikti. Un ja arī justu vai tu viņam palīdzētu?

Kāda īsti ir mūsdienu sabiedrība? Vai mēs spējam saņemties un pār savām problēmām ieraudzīt arī citu? Vai mēs spējam palīdzēt citiem kad mums pašiem ir grūti? Dažbrīd liekas, ka mūs nekas nevieno, nesaista, kā tikai tas, ka mēs dzīvojam uz vienas planētas. Jo katrs dzīvo savu dienu, izjūts savu garšu un sajūtas. Man liekas, ka neviens nevēlas dalīties ar pārējiem savās sajūtās! Bet kādēļ mēs tā darām? Kādēļ mēs neļaujamies izjust apkārtējiem sevi, kādēļ mēs slēpjamies zem savām ikdienas grūtībām, kā attaisnojumu nepalīdzēt otram? Vai ir grūti uz ielas pasmaidīt pretim nākošam cilvēkam, nevis rādīt naidpilnu skatienu? Vai ir grūti pateikt labu vārdu sev tuvajiem, viena nīgra sveiki nomurmulēšanas vietā?

Dažbrīd man tiešām liekas, ka mēs spējam būt vienaldzīgi un naidīgi pret apkārtējiem tikai tādēļ, ka domājam par savām problēmām kā visneciešamākajām un apgrūtinošākajām!

 

Uzsmaidiet sev un apkārtējiem, neesiet ļauni pret pasauli, ko paši veidojat! 🙂

Advertisements

Komentēt

Vēl nav komentāru.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s